Czym jest przedszkole narciarskie?

szkółka narciarska

Przedszkola narciarskie zlokalizowane są przy wielu ośrodkach wypoczynkowych w polskich górach. Rodzice wybierając odpowiedni ośrodek i odpowiednie przedszkole narciarskie mogą mieć pewność, że ich latorośl zostanie nauczona podstaw jazdy na nartach. W tego rodzaju przedszkolach jest wyspecjalizowana i doświadczona kadra instruktorska, która na czas nauki zaopiekuje się również powierzonymi im dziećmi.

Jak przygotować dziecko do udziału w zajęciach

szkółka narciarska

Będąc w górach i zapisując dziecko do przedszkola narciarskiego dobrze jest je o tym fakcie poinformować i opisać dokładnie co będzie robiło na zajęciach przedszkolnych. Przedszkola narciarskie zajmują się już dziećmi od trzeciego roku życia, dlatego dobrze jest też gdy tak małe dziecko zrozumie chwilową rozłąkę z rodzicem. Tutaj na pewno znajdziesz ciekawą ofertę.

Jakie są zasady?

Dziecko na zajęcia powinno być ciepło i odpowiednio ubrane oraz nakarmione. Zajęcia w przedszkolu narciarskim trwają różnie i jest to najczęściej informacja zawarta w cenniku. Rodzicie przyprowadzają wcześniej zgłoszone dziecko, któremu opłacili karnet. Instruktorzy uczą dzieci zjazdów, poruszania się na nartach, wchodzenia na szczyt. Wszystko to jest formą zabawy i miło spędzone czasu w górach. Dzieci uczęszczające do przedszkola narciarskiego powinny mieć swój sprzęt narciarski.
Po jakimś czasie rodzicie odbierają dziecko z takiego przedszkola a następnego dnia przyprowadzają je ponownie na zajęcia.