Jak wybrać dobrą matę samopompującą?


Gdy szuka się sposobu na wygodny sen w czasie podróży, najczęściej uwaga kieruje się w stronę maty samopompującej. Dlaczego właśnie ona cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród turystów, a także jakimi cechami powinno się ją wybierać?

Dlaczego właśnie model samopompujący?

Najważniejszą zaletą takiej maty jest oczywiście jej olbrzymia wygoda. Jest ona nieporównywalnie bardziej komfortowa niż tradycyjna karimata, a przy tym jest oczywiście tak samo lekka, a także zajmuje dokładnie tyle samo miejsca. Co prawda kosztuje nieco więcej, lecz jak wiadomo, cena w przypadku dobrego snu nie gra absolutnie żadnej roli.

Jakie cechy powinna mieć mata samopompująca?

O czym zatem trzeba pamiętać, gdy dokonuje się wyboru takiej samopompującej się maty? Czy są jakieś jej cechy, które mogą stanowić większe zalety jej użytkowania? A może nie ma to znaczenia i równie dobrze można kupić pierwszy z brzegu model i cieszyć się nim bez zastrzeżeń?

Jak łatwo się domyślić, pewnego wyboru dokonać jednak trzeba. Najważniejszym z nich jest oczywiście ten, jakiego rozmiaru potrzebuje się taką matę. Wybierając model zbyt mały, ryzykuje się posiadaniem zbyt małej przestrzeni do snu. Z kolei model zbyt duży, to również większa waga, a także większy rozmiar, co może stanowić problem podczas mocowania go do plecaka.

Inną nieco już bardziej techniczną stroną wyboru takiej maty, jest zastosowany w niej rodzaj izolacji. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli planuje się spać na powietrzu. W tym wypadku poleca się kupienie odpowiedniego do takiego zastosowania modelu. Jeśli jednak nie planuje się spania pod gołym niebem, równie dobrze można na ten czynnik nie zwracać większej uwagi.

Na koniec warto dobrze przyjrzeć się temu, z jakiego materiału jest wykonana mata. Jeśli chce się mieć możliwe najlepszy komfort snu, poleca się wybrać model o nieco lepszej jakości materiału. Więcej na polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/maty.html