Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki narciarskiej?


Kurtka narciarska należy do podstawowego wyposażenia, w które zaopatrujemy się planując wyjazd na stok. W wielu sportowych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych możemy spotkać się z szerokim wyborem odzieży na narty. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru najlepszej kurtki narciarskiej? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że od jakości materiału oraz wykonania kurtki zależy w dużej mierze nasze powodzenie na stoku. Warto więc poświęcić na wybór odpowiedniej odzieży trochę czasu i dopilnować, by kupiona przez nas garderoba narciarska spełniała następujące wymagania.

Pierwszym i najważniejszym aspektem, z którym zmierzymy się podczas wyboru kurtki jest membrana. Jest to cienka, półprzepuszczalna powłoka, znajdująca się między warstwami kurtki. To właśnie od niej zależy przewiewność materiału, jak i jego wodoszczelność. Na kurtkach znajdziemy oznaczenia opisujące powyższe parametry.

Wyższy numer dotyczący zarówno oddychalności, jak i wodoszczelności świadczy o większym stopniu nasilenia danej cechy. Warto jednak zaopatrzyć się w kurtkę, która dodatkowo posiadać będzie otwory wentylacyjne, które zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza. Powinny być one zabezpieczone wodoodpornymi zamkami, które nie pozwolą, by śnieg dostał się do środka. Bardzo istotnym elementem, w który powinna wyposażona być dobra kurta jest również pas śniegowy, który będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie przed śniegiem.