Nocowanie pod gołym niebem


Górskie wędrówki to wielka pasja wielu osób. Odkrywanie pięknych i dziewiczych miejsc to wielka satysfakcja dla samozwańczych globtroterów. Polska posiada wiele pięknych zakątków, w które warto się wybrać na urlop.

Najciekawsze wyprawy to te zupełnie bez planu, z plecakiem na plecach i głową pełną pomysłów. Nie ma znaczenia czy planowany urlop jest długi czy tylko kilkudniowy. Nawet w ciągu kilku dni można przeżyć wspaniałe przygody, chociażby właśnie wędrując po górach.

Co zabrać ze sobą w trasę?

Wędrowanie po górskich szlakach, odwiedzanie drewnianych kościółków i odkrywanie zapomnianych ścieżek – to wszystko brzmi naprawdę świetnie. Nieco mniej fajnie brzmi hasło nocowanie pod gołym niebem. W Polsce jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ warunki pogodowe są tak zmienne, zwłaszcza w górach. Upalny dzień często kończy się nocnym przymrozkiem. Osoby, które jednak decydują się działać bez większego planu i są zdecydowane na spanie pod gołym niebem, powinny zabrać ze sobą chociaż płachtę biwakową. To ona uchroni przed nieoczekiwanymi opadami deszczu oraz pozwoli znaleźć schronienie w upalne południa.

Gdzie kupić płachtę biwakową?

Tarp zakupić można praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami do górskich wędrówek. Niestety, w mniejszych miejscowościach trudno znaleźć stacjonarnie tego typu sklepy. Na szczęście, płachta biwakowa jest bez problemu dostępna przez Internet. Warto przed zamówieniem sprawdzić, jaki dokładnie wymiar będzie nam potrzebny. Jeśli podróż jest samotna, wówczas wystarczy nam mały tarp. Dla kilkuosobowej ekipy warto zamówić przez www.polarsport.pl kilka mniejszych płacht nieprzemakalnych albo jedną dużą. Wymiary powinny być podane w opisie produktu lub w informacjach szczegółowych. W przypadku braku takiej informacji, można zapytać się bezpośrednio sprzedawcy, który poda nam taki wymiar w wiadomości prywatnej.