Po co nam gogle?


Wielu narciarzy nie wyobraża sobie szusowania po stoku bez porządnych, dobrze dobranych i modnych gogli. To one bowiem odpowiednio zabezpieczają naszą twarz i wpływają na komfort jazdy. Poniżej podpowiemy gdzie kupić dobre gogle, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie oraz ile trzeba na nie wydać. Zapraszam poniżej.

1. Po co tak właściwie nam gogle?
Gogle mają za zadanie chronić nasze oczy i twarz przed słońcem, wiatrem czy śniegiem. Bez nich, wielogodzinne szusowanie na stoku może zakończyć się zapaleniem oczu, czerwonymi plamami, odparzeniami czy odmrożeniami.. Dlatego też wielu instruktorów stawia gogle jako podstawowy element narciarza czy snowboardzisty.

2. Jak dobrać idealne gogle?
W sklepach sportowych na półkach można znaleźć wiele różnorodnych modeli gogli. Różnią się one między sobą rozmiarem, wielkością, wagą oraz szkłami. Producenci tego asortymentu tworzą gogle dla pań, panów oraz dzieci, dla osób, które chcą mieć w takich goglach polaryzację czy np. dla osób lubiących jeździć w ciemności. Np. gogle Oakley to jeden z bardziej uniwersalnych modeli, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Bez problemu można je dostosować do kształtu głowy praz posiadają odpowiednią wentylację, co znacznie wpływa na jakość jazdy.

3. Ile kosztują dobre gogle?
Jeżeli planujemy zakup gogli na co najmniej kilka sezonów warto zainwestować w porządny i sprawdzony model. Dobrze jest także, dopasować je do całego stroju na stok – wówczas nasza stylizacja jest dopracowana w każdym szczególe. Słabej jakości gogle można kupić już od około 100 zł. Gogle Oakley (https://krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Gogle_Gogle-Oakley-520.html) to wydatek rzędu od około 500 do 1000 zł. Są to modele, które idealnie będą chronić nasze oczy i skórę twarzy, a jazda w nich będzie bardzo bezpieczna.